Etkinlikler

VI. Örgüt Kuramı Çalıştayı

Son Güncelleme Tarihi : 21.10.2014 11:40:38

Değerli Yönetim ve Organizasyon Camiası,

6. Örgüt Kuramı Çalıştayı’nı Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak 6-7 Şubat 2015 tarihlerinde Muğla’da düzenleyeceğiz. Tüm meslektaşlarımızı bildiri sunmak, dinlemek ve tartışmak üzere alanımızın bu değerli akademik etkinliğine davet ediyoruz. Çalıştay ile ilgili duyuru metni ve katılım formunu ekte bulabilir, çalıştay ile ilgili gelişmeleri web sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Sevgi ve saygılarımızla,

 

Prof. Dr. Tuncer ASUNAKUTLU (Çalıştay Dönem Başkanı)

Yrd. Doç. Dr. Serkan DİRLİK (Çalıştay Dönem Sekreteri)

 

Çalıştay duyuru metni için lütfen tıklayınız.

Çalıştay katılım formu için lütfen tıklayınız.

 

VI. Örgüt Kuramı Çalıştayı-Yer ve Konaklama

6-7 Şubat 2015 tarihlerinde düzenleyeceğimiz VI. Örgüt Kuramı Çalıştayı, Royal Arena Resort&Spa’da (Gümbet/Bodrum) gerçekleştirilecektir. Çalıştayın yapılacağı otel hakkında detaylı bilgi için http://www.royalarena.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz. 31 Aralık 2014 tarihine kadar çalıştay katılım başvuruları devam etmektedir. Çalıştay katılımcılarının konaklaması amacıyla Royal Arena Resort&Spa Otel ile anlaşma da sağlanmıştır. Konaklama gecelik single odada 115 TL, double odada 90 TL (kişi başı) şeklindedir. Fiyatlar herşey dahil konseptinde verilmiştir ve KDV dahildir.

 

VI. Örgüt Kuramı Çalıştayı-Kabul Edilen Bildiriler

 

6-7 Şubat 2015 tarihlerinde Bodrum'da düzenleyeceğimiz VI. Örgüt Kuramı Çalıştayı'nda sunulmak üzere kabul edilen bildiriler belli olmuştur. Çalıştayda sunulacak bildiler şöyledir:

 

- ‘The Interplay Between Institutional Logics and Networks: Academic Staffing in Newly-Founded Management Departments’-Deniz ÖZTÜRK (Yıldırım Beyazıt Üniversitesi)

- ‘Çevresel Belirlenimcilik - Özgür İradecilik Tartışması Ekseninde Örgütsel Unut(ama)ma Fenomenini Yeniden İdrak Etmek: Bir Devlet Üniversitesinde Öğrenci Kütükleri Vakası’-Mehmet Eymen ERYILMAZ (Uludağ Üniversitesi)

- ‘Kaynak Bağımlılığı Kuramı Bağlamında Yönetim Kurulları ve Yönetim Kurulu Bileşiminin Örgüt Performansına Etkisi’- Hava YAŞBAY & Göksel ATAMAN (Marmara Üniversitesi)

- ‘Bağlamı Dikkate Almak: Türkiye Kaynaklı Çalışmalar Üzerine Bir İnceleme’- Akansel YALÇINKAYA (Anadolu Üniversitesi) & Yücel TÜRKER (Eskişehir Osmangazi Üniversitesi)

- ‘Yönetim Kurulu Çeşitliliği ve Kurumsal Sosyal Sorumluluk Uygulamaları Arasındaki İlişkide Kurumsal Çevrenin Moderatör Etkisi’- Emrah KOPARAN (Amasya Üniversitesi) &Tarhan OKAN (Gümüşhane Üniversitesi) & Tülay İlhan NAS (Karadeniz Teknik Üniversitesi)

- ‘Örgütsel Belleklerin Öz Oluşumu: Karmaşıklık Yaklaşımı Altında Bir Kamu Kurumu Görev Ağları Analizi’-Bora AKSU (TODAİE)

- ‘Retro-Örgüt Kuramı Çerçevesinde Türkiye'deki Örgüt Yapılarının ve Örgütsel İlişkilerin Tarihsel Analizi’-Julide KESKEN & Hakan ERKAL &Rana Kesken NAZLI & Burcu ŞENTÜRK   (Ege Üniversitesi)

- ‘Biyo-Örgütlerde Yönetim: Örgütlenmenin İçgüdüsel Doğası Üzerine’- Özge KOCAKULA (Adnan Menderes Üniversitesi)

 

VI. Örgüt Kuramı Çalıştayı- Misafir Konuşmacı

VI. Örgüt Kuramı Çalıştayı'na davetli konuşmacı olarak Sayın Prof. Dr. Roger Friedland (Visiting Professor, Department of Media, Culture and  Communication, New York University and Departments of Religious Studies and Sociology, UC Santa Barbara) katılmayı kabul etmiştir. Sayın Friedland, çalıştayımızda  “The Value of Institutional Logics" isimli bir sunuş gerçekleştirecektir.

 

 

Akademik Personel
İdari Personel
Ekonomi ve Yönetim Araş. Dergisi

Uzaktan Eğitim - MBA
Uzaktan Eğitim - Lisans Tam.
Fotoğraf Albümü
İletişim
Yukarı Çık